
7 orodij za upravljalce spletišč
V prvem paketu tega leta predstavljamo 7 orodij, ki vam lahko močno koristijo pri odzivnosti vaše spletne strani. Mogoče je med njimi prav ta, ki vam bo to sezono prihranil veliko časa ?.
Better Uptime
Better Uptime Storitev, ki samodejno nadzira dosegljivost spletne strani (uptime). Ko spletna strani ni nedosegljiva, kar je lahko posledica nedelovanja ali posodobitve strežnika, napak v kodi, samodejnih posodobitev, itd.. uporabnika storitev avtomatsko o tem obvesti na email, preko SMS-a ali pa ga celo pokliče in obvesti, da je njegova spletna stran nedosegljiva. Poleg samega obveščanja storitev lahko zajame poročilo o napaki, naredi posnetek zaslona, preverja odzivni čas strežnika, preverja SSL certifikat, omogoča povezavo z ostalimi sistemi kot je Slack, itd itd.. Storitev je v svoji brezplačni različici precej okrnjena in nudi zgolj e-mail obveščanje. Pogosto se dogaja, da o nedelovanju spletne strani lastnika obvestijo njeni obiskovalci. Če je dosegljivost vase spletne strani ključna za vaš posel potem velja razmisliti o uporabi te ali katere od sorodnih storitev monitoringa.
SEMrush
SEMRush je resno orodje za SEO analize, ugotovitev priložnosti, nadzor vaših pozicij v organskih rezultatih in primerjavo z vašimi konkurenti. Pomaga vam tudi pri vaših PPC kampanjah in nudi vpogled v oglase vaših konkurentov. Brezplačna naročnina vam omogoča analizo enega manjšega projekta. Večji obseg, dodatne zmožnosti in več projektov pa boste dobili z naročnino, ki vas bo stala od 82 eur mesečno naprej.
HubSpot
Zelo obsežno orodje, ki je lahko vaš CRM in CMS hkrati. Ponaša se z orodji za email marketing, bloganje, izdelavo pristajalnih strani, merjenje/analizo rezultatov, strategijami večkanalnega nastopa na socijalnih omrežjih, vsebinskim marketingom in avtomatizacijo procesov, ki delajo za vas in vaši ekipi prihranijo dragocen čas. Če še niste slišali za HubSpot vam zaradi njegove vsestranskosti predlagamo, da preverite česa vse je sposoben in kako lahko s tem koristi vam.
Screaming Frog
Orodje za SEO analizo in odkrivanje napak, ki deluje po principu spletnih pajkov (web crawler). Po takem vendar mnogo bolj naprednem konceptu delujejo tudi spletni iskalniki. Brezplačna verzija omogoča pregled do 500 url naslovov z možnostjo nadaljne nadgradnje na plačljivo verzijo.
Moz
Moz nudi plačljivo orodje za SEO analizo, raziskavo ključnih besed, analizo spletne strani in povratnih linkov (backlinks). Zelo priročen je tudi njihov brezplačni MozBar dodatek za Chrome. Ta vam med uporabo spletne strani za trenutno obiskan url prikaže meta podatke, html oznake, seznam domen, ki imajo povezave na vašo spletno stran in njihov spam score. Vtičnik ima tudi highlight orodje, kin a strani označi vse externe, interne, follow in no-follow povezave.
Gimp
Gimp je brezplačni (Open Source) grafični urejevalnik, ki je dobra alternativa Photoshopu in ima pester nabor orodij za obdelavo in pripravo grafičnih vsebin. Primarno je mišljen za delo z bitno grafiko podpira pa .svg poti (paths), ki jih lahko izvozite iz vektorskih programov. Tako kot za Photoshop lahko tudi za Gimp najdete pester nabor third-party vtičnikov. Gimp je cross-platform kar pomeni, da ga lahko uporabljate na Windows, OS X in Linux operacijskih sistemih. Tisti, ki ste vešči programiranja lahko z Gimp-om na velikih količinah slik tudi avtomatizirate grafične procese (batch image manipulation) saj lahko spišete svoje skripte v jezikih kot so Python, C, C++, Scheme ali pa uporabite že spisane knjižnice, ki jih najdete na internetu.
Inkscape
Inkscape je brezplačen (Open source) grafični urejevalnik za delo z vektorsko grafiko, ki lahko nadomesti Adobe Illustrator ali Corel Draw. Z njim lahko izvozite ali uvozite mnoge formate kot so PDF, EPS. AI, CDR, VSD z uporabo razširitev (extensions) pa tudi mnoge druge. Omeniti velja tudi SVG, SVGZ format (Scalable vector graphics), ki je v spletnem okolju čedalje bolj priljubljen in je v Inkscap-u nativno podprt.
Canva
Canva je drag-and-drop spletni grafični urejevalnik. Z njim lahko hitro preuredite ali oblikujete svoje branding vizuale, letake, vizitke. Itd… Na voljo imate stotine pisav, in filtre za manipulacijo slike. V Canvi lahko uporabljate plasti (layerje) vedar jih urejate na drugačen način kot ste pa vajeni iz Photoshopa, Gimpa in ostalih programov.
Samo Sedej
- Posted by Vesna Hrast
- On 28.01.2021
0 Comments