
8 nasvetov, kako učinkovito nagovoriti milenijce na spletu?
Medtem ko se starejši milenijci, rojeni med letoma 1980 in 1989, nejasno spomnijo analognega interneta in življenja pred insta-vsem, so milenijci drugega tisočletja, rojeni med letoma 1990 in 2000, že v adolescenci začeli s Facebook-om in bili prva generacija, ki je v svojih rokah držala iPhone. Take so razlike v izkušnjah, navadah in pričakovanjih uporabnikov, in tako različno se potem tudi obnašajo na internetu. Medtem ko se starejši milenijci, rojeni med letoma 1980 in 1989, nejasno spomnijo analognega interneta in življenja pred insta-vsem, so milenijci drugega tisočletja, rojeni med letoma 1990 in 2000, že v adolescenci začeli s Facebook-om in bili prva generacija, ki je v svojih rokah držala iPhone.
Take so razlike v izkušnjah, navadah in pričakovanjih uporabnikov, in tako različno se potem tudi obnašajo na internetu.
Poglejmo, kako učinkovito nagovorimo milenijce na spletu:
1. Personalizirajte nakupno izkušnjo
Ključno je poslušanje in vključevanje uporabnika v dvosmerni dialog, iskanje novih, inovativnih načinov za sodelovanje na čim bolj osebni ravni, od personaliziranih pozdravnih nagovorov, klepetov v živo, prilagojenih e-mailov. Bistvo je v interakciji, ki gradi na osebnem odnosu. Milenijci zahtevajo osebne izkušnje in blagovne znamke lahko oziroma morajo uporabiti podatke o strankah za prilagoditev in izboljšanje uporabniške izkušnje. Tu se začne zgodba o avtomatiziranem marketingu.
2. Vključujte vsebino, ustvarjeno s strani uporabnikov (UGC) oziroma potrošnikov (CGC)
Glede na nagnjenje milenijcev, da javno objavljajo svoja mnenja, vsebine, ki jih ustvarjajo potrošniki, vedno bolj vplivajo na njihov proces odločanja. Na 54 odstotkov kupcev starih med 25 in 34 leti, je pri nakupnem procesu do določene mere imela vpliv tudi vsebina, ki so jo ustvarili drugi potrošniki oziroma uporabniki (CGC). Dodajte k temu dejstvo, da so milenijci skoraj pet ur dnevno v stiku s tako vsebino (CGC), zato prav tu obstaja priložnost za blagovne znamke, da se predstavijo tej publiki. Milenijci bolj kot medijem zaupajo ravno vsebini, ustvarjeni s strani uporabnikov in potrošnikov, ker je v njihovih očeh videti bolj verodostojno. Blagovne znamke lahko tukaj veliko naredijo, če to vsebino vključijo v svoje off-line in on-line komunikacije, na sami spletni strani pa z njo nadaljujejo recimo v obliki mnenj, ki pripovedujejo zgodbe o njihovih izdelkih in storitvah.
3. Ustvarjajte in delite video material
Predvsem videe, ki se bodo dotaknili vaših sledilcev. To pomeni, da od njih dobite reakcijo, jim date koristno informacijo, jih nasmejite oziroma pripravite do tega, da želijo vaš video deliti med svoje prijatelje in sledilce. Predvsem pa se fokusirajte na kratke, interaktivne videe, namenjene milenijskim uporabnikom Snapchata-a in Vimeo-a. Prav milenijci so tisti, ki si bodo pred nakupom ogledali video o uporabi bolj ali manj zadovoljnih kupcev, preden bodo izdelek tudi sami kupili. Pritegne jih avtentičnost videov, ki prikazujejo uporabo določenega produkta v realnem življenju, “how-to” videi, ki jih ustvarijo uporabniki sami in videi brez povezav. Podatki nakazujejo, da je približno tretjina nakupov pogojenih s predhodnim ogledom videov.
4. Izkoristite družbene medije
Instagram, Snapchat, Facebook, YouTube, to so kanali, kjer se najpogosteje zadržujejo milenijci. Zato je prav tam smiselno ustvarjati in ponujati njim relevantno vsebino. Milenijci so prva “digital first” generacija, zato so, ko iščejo mnenja in informacije o izdelkih, trikrat bolj nagnjeni k temu, da se bodo obrnili na družbene kanale. Sama vsebina, s katero komuniciramo z milenijci naj ne bo pretirano prodajna in oglaševalska, vsekakor pa to ne pomeni, da ne smemo družbenih kanalov uporabljati tudi v te namene, a ločeno. Prav tako je pomemben slikovni material, s katerim komuniciramo, konec koncev smo še vedno vizualna bitja, ki kupujejo z očmi in srcem – torej čustvi.
5. Uporabite tudi influencerje
Prisluškovanje vplivom influencerjev, ki imajo veliko sledilcev in znanja oziroma izkušenj določenega področja, je lahko za blagovno znamko prodajno koristno. Še posebej je zanimiv podatek, da kar 70% milenijcev najbolj zaupa vplivnežem, ki jih smatra za vrstnike, ne zvezde. Posledično tudi njihovim objavam in nakupnim odločitvam.
6. Messagirajte oziroma tekstajte
Po izkušnjah trgovcev SMS-i delujejo. So tudi najbolje ocenjena kontaktna pot, ko merimo zadovoljstvo kupcev, pred samim telefonskim klicem in FB komunikacijo. Prav tako beležijo visok odziv (CTA) in s tem dajejo trgovcem možnost, da so slišani in informirajo svoje kupce na najcenejši možen način, a vseeno visoko učinkovito.
7. Ne pozabite na e-mail
Čeprav nekateri napovedujejo zaton oziroma izumrtje e-mail komunikacije, jo milenijci še vedno množično koristijo. Je preprosta in učinkovita tehnika za dosego določenih ciljev in je vidna tako na desktopu kot mobilnih napravah. Zato tudi deluje. A, ker kar 68 odstotkov uporabnikov e-maile pretežno bere na pametnih telefonih, je potrebno vsebino le-teh prilagoditi omejenemu prostoru mobilnega ekrana.
8. Za konec – nagradite zveste kupce oziroma uporabnike
Vsi smo radi nagrajeni, milenijci v tem niso nič drugačni. Še več, kar 95% milenijcev starih od 18 do 34 let pričakuje, da bodo za svoje deljenje vsebine prek družbenih omrežij dobili določeno boniteto oziroma vzpodbudo. Torej, bodite ustvarjalni in nagrajujte ponovitvene nakupe in napotitve z gotovino, krediti, točkami zvestobe, zgodnjim dostopom ali popusti.Poti do milenijcev je res veliko, potrebno jih je samo modro izbrati in pravilno izvršiti, da bodo rezultati tu in vsi zadovoljni – tako uporabniki kot ponudniki.
Objava je povzeta po: https://www.cio.com/article/3070766/marketing/8-tips-for-marketing-to-millennials-online.html?page=2
- Posted by Barbara Bačnik
- On 09.11.2017
0 Comments