
Bounce rate imamo visok, to je zelo slabo! Ali pač?
Google analytics je orodje, ki pomaga razumeti, kako so obiskovalci prišli na spletno stran in kaj na njej počnejo. Ena izmed metrik, ki se pri analizi najpogosteje spremlja, pa je Bounce Rate. Kaj je dober rezultat, mora biti res vedno čim nižje?
Preko Google analize iščemo podstrani, ki povzročajo slabo uporabniško izkušnjo. Pogosto si poskušamo pridobiti to informacijo tako, da pregledamo tako imenovane »bounce« obiske oz. obiske pri katerih nam uporabnik ni namenil niti enega klika. Pa vendar, pri tem razmislimo…
Bounce Rate je lahko tudi visok in je to odlično
Bounce Rate oziroma Stopnja obiskov na strani je metrika, ki se jo hitro napačno interpretira brez ustreznega konteksta. Bounce rate pomeni, da po prvem ogledu strani (angl. page view), ni bilo nobene dodatne interakcije (npr. ogled dodatne podstrani, dogodki kot so prenos vodiča, nakup v spletni trgovini itd …).
Visok bounce rate pa je seveda zelo problematičen, če se pojavlja v nakupnem lijaku (npr. posameznih korakih v košarici). Niso pa vse podstrani kontekstualno zastavljene, da bi želeli nadaljnje klike od obiskovalcev. V kolikor je namreč visok na konverzijskih straneh ali straneh, kjer uporabniki najdejo informacije, ki jih iščejo, je visok bounce rate pričakovan – celo zaželjen! Recimo na strani restavracije, kjer je objavljen dnevni meni ali pa podstran s telefonskimi številkami. Izjemno nizek bounce rate lahko v teh primerih pomeni celo težavo, saj lahko kaže na to, da uporabniki ne najdejo željenih informacij in iz tega razloga in pravzaprav nezadovoljstva dlje klikajo po strani, da bi jih našli.
Imejte torej v mislih, ali je v posameznem primeru, ki ga preučujete, smiselno, da bi bila metrika Bounce Rate nizka ali pravzaprav visoka? 🙂
- Posted by Mojca Udovč
- On 02.07.2020
0 Comments