
Kaj morate imeti v mislih, ko kreirate video vsebine?
Blagovne znamke iščejo nove načine, kako video oglase narediti še bolj učinkovite, povečati njihovo vidljivost, oglase še bolj personalizirati ali pa skrajšati čas prihoda na trg z novimi zgodbami in kampanjami.
Video je postal učinkovito sredstvo za spodbujanje interakcije z občinstvom in tega se zaveda vedno večje število marketingašov. Pri Cloudinary-u, software platformi za upravljanje slik in videov v oblaku – ponudniku digitalnih rešitev, so na podlagi vprašanj, ki jih njihovo podjetje dnevno dobi, identificirali šest najbolj pogostih problemov oz. vprašanj, s katerimi se srečujejo njihovi klienti, ko je govora o video vsebinah:
1. Vsebina, ki jo kreirajo uporabniki: blagovne znamke se vedno bolj zavedajo pomena, ki jih ima takšna vsebina zlasti, ko gre za neko doživetje oz. izkustvo. Ključno vprašanje pa je kako standardizirati takšno vsebino, saj uporabniki kreirajo vsebine v najrazličnejših oblikah in formatih.
2. Video vsebine porabijo veliko podatkov, zato se blagovne znamke nemalokrat ukvarjajo z vprašanjem, kako na stroškovno učinkovit način distribuirati video vsebine, brez da bi se pri tem izgubila njihova kakovost.
3. »Predogledi« imajo ključno vlogo pri storytellingu, oz. pripovedovanju zgodb. Vprašanje je, kako iz daljših video formatov hitro in učinkovito izluščiti krajše zgodbe, ki bodo še vedno pritegnile pozornost in bodo v nas vzbudile enaka čustva kot njihove daljše različice.
4. Kako preko različnih kanalov kjer prikazujemo video vsebine zagotoviti konsistentno dobro izkušnjo za končnega uporabnika.
5. Vprašanje moderiranja predvsem, ko gre za vsebine, ki jih ustvarijo uporabniki. Vprašanje, ki se tu največkrat pojavi je, kako avtomatizirati proces brez da bi videu odvzeli pomembne elemente in zagotovili dobro izkušnjo za uporabnika.
6. Eno izmed najbolj pogostih vprašanj s katerimi se ukvarjajo blagovne znamke je, kako iz različnih sekvenc sestaviti vizualno privlačen video, ki bo zagotovil edinstveno izkušnjo za končnega uporabnika.
Po mnenju Beckley Mansona, direktorja agencije Playmaker in digitalnega medija za šport Bleacher Report, so za uspešen video oglas ključnega pomena emocije, ki jih video vzbudi v gledalcu in pa videi, ki vključujejo publiko. Vredno je upoštevati dobre prakse, ki jih lahko črpamo iz različnih virov, kot so denimo vsebine, ki jih kreirajo uporabniki. Po njegovem ni nujno, da je video posnetek iz tehničnega vidika brezhiben, pomembno je, da je vključujoč in avtentičen. Tako bo imel oglas, ki je sicer slabše kakovosti, vendar vključuje publiko, ker je denimo posnet na način, ki sledi igralcu, požel boljše rezultate. Pomemben je rezultat, torej koliko ljudi si bo posnetek ogledalo in se nanj odzvalo.
Ko kreiramo video je tudi ključnega pomena, da imamo v mislih napravo, na kateri se bo le – ta predvajal. Način kako posnamemo zgodbo, postavimo kadre in sceno bo torej odvisen od tega, ali bo video uporabnik gledal na velikem ali malem zaslonu.
Po Mansonovem je tudi pomembno ujeti pravi trenutek, ko video predstavimo širši javnosti. Načrtovanje v naprej glede na pomembne dogodke in pa Google trendi oz. drugi opozorilni sistemi so nam zato v tem primeru lahko v veliko pomoč. Digitalni založnik Bleacher Report spremlja objave o športnikih iz katerih lahko napovejo kateri zaenkrat manj znani športniki bodo postali zvezde. Tako lahko denimo pripravijo udarno kampanjo ob pravem trenutku in vanjo vključijo osebo, za katero se zanima vedno večje število ljudi.
Ko kreirate video vsebine torej ne pozabite, da so »surovi« video posnetki včasih lahko veliko bolj učinkoviti od tistih, ki bodo pretirano izpopolnjeni. Poleg tega se že na samem začetku odločite kje se bo video predvajal in razmislite ter izkoristite digitalna orodja, ki napovedujejo trende, saj vam bodo pomagali ujeti trenutek, ko bo vaša kampanja požela največ sadov.
Vir.
- Posted by Vesna Hrast
- On 11.03.2020
0 Comments