
Kako nativno oglaševati v letu 2020?
Ugotavljamo, da pojem nativnega oglaševanja danes v Sloveniji pomeni marsikaj. Definicija nativnega oglaševanja je zelo kratka in jasna. Nativno oglaševanje je nevsiljivo, transparentno označeno ter vsebinsko jasno integrirano ob primernih vsebinah. Če upoštevamo vse naštete parametre vedno deluje in deluje zelo dobro.
Glede na to, da si ljudje zapomnijo le 30% tistega, kar vidijo, je ključnega pomena, da ustvarite odlične oglase, ki bodo vredni klikov.
Kateri so tisti trendi nativnega oglaševanja, ki jih je treba vseskozi spremljati?
V okviru nativnega oglaševanja je potrebno spremljati vsaj 8 trendov, če želimo obdržati kakovost nativnega oglaševanja na primerni ravni.
1. Način nakupa, naprava in medij
V letu 2020 bo nativno oglaševanje postalo bolj programsko in bolj usmerjeno na mobilne naprave, medtem ko bo oglaševanje na socialnih omrežjih zabeležilo majhen padec kot glavni oglasni medij.
Za večino blagovnih znamk in agencij je to dober znak, saj se po pričanju eMarketerja ne pričakuje drastičnih vzponov in padcev. Do konca leta 2020 bodo oglaševalci za domače oglase namenili skoraj dve tretjini proračunskih sredstev.
V kolikor večina vašega oglaševalskega proračuna odteka drugam je sedaj čas, da razmislite o alternativnih rešitvah in prerazporeditvah obstoječih budgetov. Le z aktivnim testiranjem kampanje vseh vključenih oglasnih produktov lahko poiščite zmagovalno oglaševalsko kombinacijo za vaš izdelek ali storitev.
2. Kontekst je ključen
Zelo pomembna bo vključenost vrhunskih uredniških mestih. Vaša blagovna znamka se bo morala postaviti v kontekstu, ki ga ponuja objava, zato sodelujte le z preizkušenimi založniki in agencijami, ki bodo za vas opravili delo. To pomeni, da bodo poskrbeli, da se bo blagovna znamka pojavila v pravem kontekstu, na vrhunski poziciji ter ob primernih vsebinah.
3. Potreba, ki jo nativno oglaševanje lahko izpolni
Inštitut za trženje vsebin poroča, da 70% potrošnikov pravi, da raje spoznajo izdelek ali storitev prek vsebin, kot preko tradicionalnega oglaševanja. To oglaševalcem daje prostor za ustvarjalnost in ustvarjanje oglasov, ki se zdijo bolj informativni in ne moteči.
4. Prihodnost je v video vsebinah
Že v Vodiču po video oglaševanju smo omenili rast po naložbah v video oglaševanje. Tudi po poročanju Business Insiderja bo poraba digitalnih video oglasov naraščala hitreje kot iskanje in prikaz. Do konca leta 2020 se bodo prihodki od digitalnih video oglasov v ZDA na primer zvišali za skupno letno stopnjo rasti (CAGR), 21,9%.
5. Bodite interaktivni
V preteklih raziskavah (Video vodič) smo ugotovili, da je interaktivna vsebina učinkovita. Native Advertising Institute razbija psihologijo, ki stoji za to učinkovitostjo in poudarja nivo osebne izkušnje bralcev z interaktivno vsebino. Omenjajo tudi občutek pripadnosti in skupnosti, da lahko interaktivna vsebina prinese rezultate o katerih lahko razpravljamo.
6. Ciljna usmerjenost postane zelo specifična
Z vse več zmogljivosti ciljanja, postanemo natančnejši. Zmogljivosti ciljanja lahko pojmujemo kot čas ciljanja, datum, poštne številke, namero kupca in še več. Z naprednimi orodji lahko kombinacije ciljanja celo združimo – hiper ciljanje.
7. Retargeting
Retargeting, ciljanje na ljudi, ki so že pokazali zanimanje za vaš izdelek, postajajo čedalje bolj priljubljeni. Vsak 3 -ji kupec od 4 kupcev opazi ponovno oglaševane oglase. Oglasi za ponovno ciljanje pa imajo 76% večjo verjetnost za klike kot običajni prikazni oglasi. Bodite opaženi in bodite učinkovito opaženi.
8. Uporabi brezbarvno različico
Morda se zdi nasvet čuden, vendar je izbira črno-bele slike nad barvami že nekaj časa glavni trend bolj primernih kreativ po pričanju Tabolle. Psihologija, ki stoji za njo je bolj smiselna kot si lahko mislite. Če občinstvu prikazujete isto stvar se bo naveličalo. Uporaba črno-bele slike barvne različice pa lahko poveča CTR za kar 47%.
Torej, izkoristite izjemne oglaševalske priložnosti nativnega oglaševanja in ohranite kakovost svojih oglasnih oblik in spreminjajočih trendov.
Navdih za članek smo dobil tukaj.
- Posted by Vesna Hrast
- On 12.03.2020
0 Comments