
Get Interactive po znanje na konferenco
Tudi del ekipe Get Interactive se je udeležil mednarodne spletno oglaševalske konference Inorbit, ki se je odvijala 15. in 16. marca 2018 v Portorožu. Priča smo bili govorom in se udeležili delavnic, vodenih s strani 40 strokovnjakov s področja digitalnih tehnologij, spletnega oglaševanja in analitike. Tako smo v dveh dneh slišali veliko primerov dobrih praks, ki so jih govorci izpostavili kot dognanja iz svojih projektov. Za vas smo povzeli in zapisali del tega, kar vam kot uporabno znanje prinašamo z letošnje konference.
Avtomatizacija Google analitike
Avtomatizacijo Google analitike, kot jo je predstavil Jeff Saver vidimo kot dober način, kako prihraniti čas, ki ga namenjamo vsakodnevni sestavi poročil na osnovi analitičnih podatkov. Poslovni modeli podjetij se na trgu zelo razlikujejo in prav tako se razlikujejo načini pridobivanja strank, nakupni procesi, čas odločanja kupcev in še kaj. Osnovni parametri, ki jih merimo z analitičnimi orodji kot so število obiskov spletne strani ali trajanje seje še zdaleč niso zadosti za natančno razumevanje uporabnikov. V osnovi je potrebno določiti katere podatke želimo meriti in kateri izvlečki so za podjetje pomembni nato pa te podatke avtomatsko pretvorimo v uporabna poročila. Na dolgi rok vam avtomatika obdelave podatkov in sestave prilagojenih poročil prihrani veliko časa. Tako lahko čas, ki ga namenite interpretaciji osnovnih podatkov posvetite drugemu delu.
Test SEO elementov
Ste že ugotovili kakšen vpliv na uvrstitev v iskalnih rezultatih imajo določeni SEO elementi kot so naslovi, podnaslovi, url, opis, itd? Na konferenci Inorbit je bil med drugim predstavljen zanimiv pa vendarle zelo enostaven način kako preizkusiti pomembnost omenjenih elementov. Koncept gre nekako tako, da si izmislite ključno besedo kot na primer »Erpofatenced30«. Nato ustvarite nekaj rezličic podstrani in na vsaki od njih zamenjate kakšen element, ki ima omenjeno ključno besedo za osnovo. Nato lahko dokaj hitro preko Googlove Search Console dosežemo, da so naše testne strani dodane v index spletnega iskalnika. Strani, ki smo jih predložili spletnemu iskalniku so tako nove in vsebujejo unikatno vsebino. Zato na njihovo uvrstitev ne vpliva predhoden obisk, bounce rate ali konkurenčne strani ampak zgolj vsebina, ki smo jo vnesli vanje. Sedaj lahko preverimo uvrstitev objavljenih različic in s tem dobimo vpogled katera od njih je bolje uvrščena in kaj je vpljivalo na njeno uvrstitev.
Ne veste, kakšen vpliv imajo vaše spremembe? Rešitev je v A/B testiranju.
Želite narediti primerjavo večih različic strani, ki imajo isti osnovni cilj? Lotite se A/B testiranja. Pri tem bodite pozorni, da se različice med seboj niso preveč različne. Če bodo razlike med stranmi, ki so vključene v test prevelike ne boste mogli opredeliti kaj je dejansko vplivalo na njihov uspeh. Najbolje je, če na posamezni različici spremenite samo en podatek. V kolikor imate v mislih veliko različic tega podatka naredite ravno toliko testnih strani. A/B testiranja se ne lotite kadar na strani ni konstantnega prometa. Več kot je prometa in bolj kot je konstanten, bolj natančne bodo lahko vaše ugotovitve z naslova A/B testiranja. Pravilno izvedeno A/B testiranje ima lahko za posledico 2-3x boljše rezultate.
Ali so Chatboti prihodnost avtomatizacije pri svetovanju in prodaji?
Dvodnevni dogodek je začinila specialistka za razvoj Chatbot tehnologij, ga.Purna Virji iz Microsofta, ki nam je predstavila prednosti (ne pa tudi slabosti) Chatbotov v prodajnih procesih in napovedala rast tovrstnih tehnologij v prihodnosti. Izkušnje z njimi so zaenkrat mešane saj po eni strani nudijo takojšen odziv in lahko poskrbijo za veliko število strank v trenutku. Po drugi strani pa so še zelo zmotljivi in jim primankuje sposobnost abstraktnega mišljenja, kot tudi obseg informacij s katerimi bi lahko dejansko nadomestili človeški faktor. S širjenjem in podporo AI tehnologij bodo tudi chatboti nedvomno pridobili na uporabnosti, kar pa bo pokazal čas.
- Posted by Mojca Udovč
- On 22.03.2018
0 Comments