
Poskrbite, da vaših oglasov ne bo blokirala funkcija »Heavy ads intervention«
Zagotovo si tudi vi ne želite spremljati škodljivih ali motečih oglasnih vsebin. Funkcija »Heavy Ads intervention« – HAI, ki bo v celoti stopila v veljavo 25.8.
Da bi uporabnikom zagotovili dobro izkušnjo, brez škodljivih ali motečih oglasnih vsebin, so se pri podjetju Google, upoštevajoč standarde boljšega oglaševanja, odločili sprejeti ukrepe za obravnavo tistih oglasov, za katere večina meni, da so nesprejemljivi. Tako so z dodano funkcijo »Heavy Ads interevntion« – HAI, nekoliko spremenili programski vmesnik (API), ki vsebuje dodatke za blokiranje oglasnih vsebin in varovanje zasebnosti uporabnika. Pred kratkim so namreč ugotovili, da majhen odstotek oglasov porabi nesorazmeren delež baterije in podatkov na napravi, ne da bi za to uporabnik vedel. Ti oglasi lahko izčrpajo življenjsko dobo baterije, nasičijo že tako napeta omrežja in so stroškovno neučinkoviti.
Kaj to pomeni v praksi?
Spletna brskalnika Google Chrome in Edge bosta s HAI funkcijo pridobila možnost samodejnega blokiranja tistih »težkih« oglasov, ki porabijo preveč sistemskih virov. Ta ukrep se dotika celotne oglaševalske industrije in mnogim povzroča sive lase.
Definicija »težkega oglasa«
Oglas s katerim uporabnik ni imel nikakršne interakcije in
➡ porabi več kot 4 MB podatkovnega prometa
ali
➡ porabi več kot 60% procesorske moči zaredi različnih vgrajenih skriptov.
V primeru, če bo uporabnik s takšnim oglasom stopil v kakršnokoli interakcijo, funkcija HAI oglasa ne bo blokirala. Mesto blokiranega oglasa pa bo nadomestil siv kvadrat z napisom, da je oglas blokiran.
Kako vam lahko pomagamo?
V Get-In d.o.o. vse oglase naših naročnikov testiramo in prilagodimo v skladu z novo HAI uredbo.
Kaj pa servirani oglasi z drugih platform (Third-party served ads)?
Problem nastane pri kodah, ki jih prejmemo od 3. oseb in že vsebujejo oglas (IAS, Double Verify, MOAT, VAST), saj tu ne moremo vplivati na oglas, ker ga ne postavimo v Studiu, ampak kode direktno vstavimo v Teads Ads Manager. V tem primeru vam lahko podamo le priporočila, kako se izogniti samodejnemu blokiranju.
Praktična priporočila:
✅ Videoposnetki naj bodo krajši od 30 sekund.
✅ V primeru, če so video posnetki daljši od 30 s, v Teads studiu prilagodimo videoposnetek tako, da se po prvih nekaj sekundah predvajanja pojavi gumb s pozivom k akciji, na katerega kliknite več vsebine. Če je le mogoče, nam v tem primeru pošljete odsek videa.
✅ Vsi oglasni formati, ki jih prejmemo v kodah, morajo biti pred tem testirani proti HAI in ne smejo presegati 4MB.
✅ V primeru video/dispaly oglasov naprošamo, da jih prilagodite po spodnjih nastavitvah:
? priporočeno kodiranje videa: H.264
? priporočena maksimalna velikost: 960 px širine – pomagate si lahko z orodjem videosmaller.com
?priporočen bitrate: 768kbps
? uporabite 30 slik ali manj; prilagodite ločljivost vsake slike tako, da znaša 100 KB ali manj. Pomagate si lahko z orodjem tinypng.com
Če je le mogoče, naprošamo, da nam direktno pošljete neobdelane materiale (slike, videi). Tako lahko s pomočjo Teads Studia poskrbimo, da vaš oglas ne bo blokiran.
- Posted by Vesna Hrast
- On 20.08.2020
0 Comments