
Trendi, ki bodo zaznamovali digitalni marketing v letu 2020
V pretekli polovici desetletja se odvija vse večja penetracija marketinške tehnologije, ki tržnikom pomaga razumeti njihovo ciljno občinstvo.
Čas teče tako hitro, kot se razvija tehnologija. Enako lahko rečemo tudi o potrošniških interesih, ki se hitro spreminjajo in jih je težje predvideti. Ob zavedanju tega se je v zadnji polovici desetletja razvila vse večja prodornost marketinških tehnologij, ki tržnikom pomaga razumeti orodja za pridobivanje pravih informacij ter njihovo ciljno občinstvo.
Prišli so časi, ko so umetna inteligenca, optimizacija glasovnih iskalnikov in trženje na podlagi podatkov veljali za ambiciozne nove koncepte. Ti so še danes med glavnimi prednostnimi nalogami za večino digitalnih prodajalcev in blagovnih znamk. Navsezadnje se mora lastnost blagovne znamke prilagoditi razvijajočemu se digitalnemu trgu. Tu je pet trendov, pri katerih je treba razmisliti o vlaganju časa in virov, da bi uspeli v letu 2020.
#1 Uporabniška izkušnja je ključ do uspeha
Že v letu 2010 je vse večja uporaba pametnih telefonov in mobilnih aplikacij spodbudila rast trženja na teh platformah. Tržniki se morajo spomniti, da je kljub tehnološkemu napredku in izboljšavam pripomočkov uporabnikova izkušnja na koncu ključnega pomena za uspeh blagovne znamke. Zato morate biti pozorni na UX-zasnovo, ki vključuje uporabo čutov, kot so dotik, vid in zvok. Poleg tega je UX dobil večji pomen zaradi povezav z optimizacijo iskalnikov. Ker si vodilni brskalniki prizadevajo, da bi svojim uporabnikom zagotovili najbolj optimalne rezultate, upoštevajo vse značilnosti rezultata iskanja – vsebino na spletnem mestu, uporabniško izkušnjo, prijaznost do mobilnih naprav in drugo. Zato se morajo tržniki bolj osredotočiti na izboljšanje UX.
#2 Minimalizem
V zadnjem desetletju se je tržna in oglaševalska igra močno spremenila z vključitvijo digitalnih platform. Tradicionalne metode promocije so s spremembo vrednosti kupcev in vedno bolj neurejeno medijsko pokrajino postale manj učinkovite. Za spopadanje s tem izzivom so se pojavile nove oblike oglaševanja in minimalizem je bil zelo uspešen. Koncept minimalizma temelji na ideji „manj je več“, vendar to ne pomeni, da se pri ustvarjanju sporočil zmanjšuje trud ali smiselnost. Namesto tega je treba več pozornosti nameniti vsaki podrobnosti, da bi ustvarili želeni učinek. Minimalistično oglaševanje se v veliki meri opira na vizualne elemente, ki vsebuje zelo malo teksta. Ta vrsta oglaševanja izstopa iz zmešnjave preobremenjene promocije vsebine, ki na drugi strani delujejo kot balzam za stranke.
#3 Uporabniško ustvarjena vsebina (UGC)
Potrošniki so previdni pri sporočilih blagovnih znamk in pri odločitvi raje poslušajo svoje vrstnike. Zato približno 60 odstotkov potrošnikov meni, da je UGC bolj verodostojen in zaupanja vreden, kot samo sporočilo blagovne znamke. Zato je zelo pomembno, da blagovne znamke raziskujejo že med promocijo aktualne kampanje ter po potrebi prilagajajo komunikacijo posameznim ciljnim skupinam. Nekatere najpogostejše dejavnosti UGC-ja, ki jih lahko izkoristijo blagovne znamke so pregledi ocene, pričevanja, objave vplivnežev in videoposnetki ter objave in omembe v družbenih medijih.
#4 Trženje na podlagi AR / VR
Izkušnja pri sodelovanju s stranko je danes pomembnejša kot kadar koli prej. Potrošniki vse pogosteje iščejo več kot tradicionalne vsebine blagovnih znamk, zato so raziskovalce trga prisilili k raziskovanju novih poti, vključevanju tehnologije in razvoja inovacij v marketinški pokrajini. Ena od najboljših inovacij v oglaševanju je bila uporaba tehnologije razširjene resničnosti (AR) in virtualne resničnosti (VR) za prenos promocijske aktivnosti blagovne znamke. Z uporabo AR lahko uporabniki z udobjem kamere svojega telefona brez kakršnega koli fizičnega dela vidijo, kako bo videti določena lokacija ali kako bo dejansko postavljena. Podobno je z VR, kjer lahko potrošnik doživi fizično simulacijo okolja in s tem pridobi skoraj življenjski občutek izdelka/storitve. Vse več blagovnih znamk iz različnih industrij se vse pogosteje obrača tudi na te tehnike, da bi še bolj učinkovito pristopile do potrošnikov.
#5 360-stopinski videoposnetki in ORM
Poleg navedenega bodo v prihodnjih letih tržna področja – ki so se že zapisali na digitalnem vmesniku – skupaj s 360-stopinjskimi videoposnetki in človeško usmerjen ORM (Object-Relational-Mapping) prevladovali v marketinški sferi. Skupaj s tem bodo prilagojene nadzorne plošče za glasovno iskanje, prodajne objave in oglasi ter funkcije vizualnega iskanja popeljale tržne prakse na nove ravni uspeha. Navsezadnje je kupec kralj. Njihova pričakovakovanja morajo blagovne znamke izpolniti, da bi jih ohranile na današnjem izjemno konkurenčnem trgu.
Navdih za članek smo dobili tukaj.
- Posted by Vesna Hrast
- On 22.01.2020
0 Comments