
Tri preproste metrike, ki bodo ključne v letu 2020
Izpolnjevanje preprostih ciljev večini prinese profesionalno veselje in poveča rezultate podjetja. Pomembno je, da ugotovite katere so tiste metrike, ki vam prinašajo priložnosti za izboljšave.
Tri preproste metrike, ki bodo ključne v letu 2020 so:
1. vsako podjetje mora ugotoviti kontekst njihove meritve,
2. zmanjšajte napake pri poročanju podatkov ter
3. nenehno izpopolnjujte in prilagajajte metrike.
1. pogoj : Ugotovite kontekst za svoje meritve
Zelo pomembno je, da ste seznanjeni z metrikami v naši analitiki? So rezultati, ki jih vidimo dobri ali slabi? Ali lahko ugotovimo kaj je šlo narobe? Ali bi bili lahko rezultati še boljši?
Zato je prva resolucija merjenja v letu 2020 ta, da vedno navedite kontekst za svoje meritve. Obstaja veliko strategij s katerimi lahko to storite. Najenostavneje je uporabiti referenčna merila v industriji.
Na primer naslednja razlaga nam ne pove veliko: »Naš 6-sekundni oglas je imel 60 % dokončanih ogledov oglasa.«
To razlaga pa nam lahko pove veliko: »Naš 6-sekundni oglas je imel 60 % dokončanih ogledov oglasov, s čemer smo dosegli 81 % ciljane populacije.
V tem primeru boste vedeli, kje morate iskati svoje izboljšave, kaj bi lahko izboljšali. Na ta način boste lahko analizirali strategijo ciljanja in ugotovili, kaj je šlo narobe ter začeli raziskovati odlične video oglase, da vidite kaj imajo skupnega. To vam bo pomagalo izboljšati uspešnost kampanj v prihodnosti.
Ko boste imeli več izkušenj, lahko začnete postavljati svoje cilje. Če je bila zadnja e-mail akcija povprečno odprta stopnja 20%, lahko postavite cilj 23%. Torej, ko sedaj poročali o uspešnosti e-mail kampanje, predlagam, da rečete: “Naša povprečna odprta stopnja za februar 2020 je bila 25% v primerjavi z našim ciljem 23%.” To je podatek s kontekstom – le tako boste napredovali.
Še en kontekst, ki je vreden omembe, včasih ključen: Cena.
V kolikor ugotovite, da imajo trenutne dinamične pristajalne strani 1,5 milijona ogledov v trenutnem mesecu, vam ta podatek pove zelo malo. Če pa dodate kontekst in previte, da po pregledu stroškov za vzdrževanje in razvoj cena vsakega ogleda stane 5 eur, cena samega ogleda na uporabnika pa je prej stala 1 eur, je to velik napredek.
Čar konteksta je, da nam pomaga sprejeti pametnejše odločitve.
2. pogoj: Prenehajte z običajnimi napakami pri poročanju podatkov
Marketinški analitiki morajo znati kompleksnosti razgraditi v preprostih zgodbah. Skušajte se izogniti dvema ključnima napakama, ki jih pogosto delamo pri poročanju podatkov.
Prva je ta, da prenehajte poročati o samo o odstotkih.
Na primer “Naša nova in izboljšana digitalna kampanja je privedla do 100-odstotnega povečanja prijav.” Te informacije same po sebi skoraj niso uporabne. Pomembno je ali se je število naročnikov povečalo s 100 na 200? Ali od 10.000 do 20.000? Pomembno je o kakšni absolutni številki govorimo.
Poročanje zgolj o odstotkih samih, brez izhodiščnih vrednosti je lahko velika napaka. V najboljšem primeru lahko kaže na to, da nimate niti osnovnega razumevanja podatkov in vloge pri samem odločanju. V najslabšem primeru izpadete zelo ne relevantni. Namesto tega se poročite z odstotki, se dajte rajši z najpomembnejšimi absolutnimi številkami.
Drugo priporočilo je zagotoviti, da vaše poročanje podatkov ne vsebuje neskladnih višin podatkov. S tem je mišljeno, da pred pošiljanjem podatkov katerakoli števila uredite zaporedje sicer mora nekdo opraviti dodatno delo in sam razvrščati podatke, kjer lahko zopet pride do napak.
Na primer, razvrstitev podatkov po prihodkih olajša primerjavo podatkov in zmanjša obremenitev za dodatno obdelavo.
Način, kako se odločimo za predstavitev podatkov ima velik vpliv na smo poročanje.
3. pogoj: Naučite se nenehno izpopolnjevati in prilagajati metrike
V praksi bi morali veliko časa porabiti za načrtovanje in izpopolnjevanje svojih marketinških kampanj. Seveda ne gre brez pametnega načrta merjenja, ki oriše vaše KPI-je, cilje in segmente. Po navadi je vaš naslednji korak vodenje kampanje še preden ugotovite kaj se je zgodilo.To je po navadi napaka. Digitalne marketinške kampanje imajo veliko bogatih podatkov že na samem začetku. To pomeni, da lahko v trenutku, ko pritisnemo na gumb za zagon kampanje, pred tem pregledamo pretekle kampanje ter upoštevamo že nastale spremembe.
Težko je graditi ekipe in procese, ki so dovolj agilni za učenje in prilagajanje na poti. Vendar bo to imelo velik vpliv na dobičkonosnost vaše tržne strategije.
Če želimo v letu 2020 postati pametnejši oglaševalci, moramo biti sposobni bolje razumeti in sporočiti vpliv našega dela. In to pomeni izboljšanje merjenja načinov, kako trženje premakne naše podjetje naprej ali pa ga zadrži.
Če se držite teh treh resolucij, boste na dobri poti do ustvarjanja konkurenčne prednosti za vaše podjetje.
Navdih za članek smo dobili tukaj.
- Posted by Vesna Hrast
- On 26.02.2020
0 Comments