
Vpliv nativnega oglaševanja na nakupno pot potrošnika
Verjetno ste se kdaj že vprašali, kako okrepiti svojo oglaševalsko taktiko, da bi učinkoviteje vplivala na vedenje potrošnikov v vseh fazah nakupa? Zakaj se ne bi trudili ustvariti oglaševalske izkušnje, v kateri bi uživali tudi potrošniki?
Glede na študijo eMarketer v letu 2019 bodo tržniki v letu 2020 namenili skoraj dve tretjini svojega prikazovalnega proračuna nativnim oglasom, zato bodo prav ti oglasi v prihodnjem desetletju bistveno orodje oglaševanja blagovnih znamk.
Nativno oglaševanje kot »full-funnel« strategija
Nativno oglaševanje je pogosto primerno za celotni oglaševalski lijak komunikacije določene blagovne znamke. Najbolj pomembno pri nativnem oglaševanju je v prvi vrsti to, da se nativni oglasi ujemajo z vsebino, postavitvijo ter izkušnjo v danem okolju. Če potrošniku predstavimo vsebino na zelo organski, nepromocijski način (podajanje koristnih informacij), je večja verjetnost, da se odzove, kot če vsebino predstavimo s standardnim benerjem. To bistveno razliko opažamo tudi pri kampanjah naših strank v podjetju GetInteractive. Enako poroča tudi Nativo v raziskavi, ki jo je opravil s podjetjem Comscore, ki je opravil meritve za 25 nacionalnih kampanj in več kot 110 milijonov prikazov oglasov.
Pristop k nativni objavi: Click-in VS Click-out
Večina oglaševalcev pozna nativno oglaševanje na način »click-out« oglasa: bralec na obstoječem spletnem mestu, vidi nativno oglasno enoto, ob čemer ga klik na vsebino odpelje stran od izhodiščnega spletnega mesta (medija), da se lahko poveže z oglaševano blagovno znamko (landingom).
Poznamo pa tudi ekskluzivni format v obliki pristopa “click-in”. V GetInteractive smo ta produkt poimenovali Native Story. Uporabniki s klikom na nativni oglas ostajajo na spletnem mestu založnika in so zgolj preusmerjeni na podstran založnika (članek). Tam je na novinarsko verodostojen način predstavljena vsebina, ki v prvi vrsti informira, osvešča, lahko pa seveda tudi prodaja in takrat vodi na različne strani oglaševalca.
Native Story na ta način oglaševalcem omogoča, da vsebino o svoji blagovni znamki razširijo na različne spletne strani založnikov – medije, tako da se vsakokrat ujemajo z videzom in občutkom vsakega od njih.
Tovrsten način prikaza vsebine ustvarja organsko in brezhibno izkušnjo, povečuje uporabniško angažiranost in vpliva na dojemanje blagovne znamke. Uporabniki so v povezavi s tovrstnimi sporočili lažje podvrženi organskemu oglaševanju do trenutka, ko so pripravljeni za nakup.
Vlagajte v razvoj strategije celotnega prodajnega lijaka
Ker blagovne znamke vse pogosteje uporabljajo nativne oglase, je pomembno, da strateško investirajo, da bi povečale donosnost. V GetInterative smo v ta namen izdelali prodajni lijak, ki strateško vodi blagovno znamko skozi faze prodajnega procesa.
infografika_lijak_getIN_nativno
Pripravite primerno vsebino
Nativno oglaševanje – še posebej Native Story – ne bi smeli obravnavati kot prodajni korak. Ustvarite ustrezne, informativne in uporabne vsebine za potrošnike. Verjetno niste veseli, če ob kliku na vsebino ugotovite, da niste dobili vsebine, ki ste jo pričakovali.
Postavite si natančno določene cilje
Vsako podjetje je drugačno, zato se pri določanju pričakovanj o uspešnosti za svojo kampanjo osredotočite na posebnosti vaše panoge. Pri razvijanju strategije upoštevajte dolžino prodajnega cikla, obseg prodaje in druge poslovne dejavnike ter temu primerno nastavite ključne kazalnike uspešnosti.
Osredotočite se na vse stopnje prodajnega lijaka
Strategija polnega lijaka uspeva le z enako prednostjo v vseh fazah potrošniške poti. Če ste osredotočeni izključno na taktiko konverzije v primerjavi z zgornjim delom lijaka, lahko vaša strategija trpi. Preden od uporabnikov zahtevate akcijo, poskrbite, da vaše sporočilo ustrezno deluje in izobražuje.
Nativno oglaševanje prinaša vrednost v vseh fazah prodajnega lijaka, zato je pomembno, da vsebino in oglase prilagodite vsaki fazi potrošniške poti, pri čemer skušate doseči maksimalen rezultat na vsakem koraku.
Kratek povzetek:
• Ko nativno oglaševanje postane del oglaševalskega lijaka, se ob pravilni uporabi in strateški vpetosti njegova vrednost povečuje.
• Raziskave kažejo, da nativno oglaševanje vpliva na odločitev o nakupu bolj kot standardne taktike prikazovanja.
• Format Native Story se osredotoča na pristop “click-in”, ki omogoča brezhibno uporabniško izkušnjo, kjer lahko potrošnik dejavno sodeluje na spletnem mestu založnika oziroma medija.
- Posted by Vesna Hrast
- On 15.07.2020
0 Comments