
Zakaj uporabniki blokirajo vaše oglase?
V zadnjem letu ali dveh verjetno ni dogodka s področja digitalnega oglaševanja, kjer ne bi omenjali žgoče tematike adblockinga. Tudi na Interact congressu v Lizbonu je bilo temu posvečeno veliko časa. In kaj novega smo lahko izvedeli?
Glavni motivatorji za uporabo adblockerjev so še vedno vsiljivi in nadležni oglasi. S tem povezan je tudi negativni vpliv, ki ga imajo na delovanje strani. Seveda ob njihovem velikem številu.
Ne glede na trg, so večji video oglasi kateri prekrivajo vsebino, eden najbolj pogostih oglasnih formatov, ki uporabnike motivirajo, da si namestijo adblockerje. Le-tem sledijo video oglasi, ki jih ni možno preskočit. Vse to pa je še toliko bolj poudarjeno na mobilnih napravah, kjer je občutek zasebnosti in nadzora še bolj izrazit.
V kakšnih situacijah pa bi uporabniki razmislili o uporabi adblockerjev? Predvsem takrat:
- ko imajo možnost, da preskočijo oglas
- in v primeru relevantnih oglasov.
Zanimivo pa je tudi dejstvo, ki ga je izpostavil govorec iz podjetja Audience Project, kjer so z raziskavo ugotovili, da ima manjši delež uporabnikov dejansko nameščene adblockerje kot pa to navajajo v vprašalnikih. Pogosta praksa je tudi, da imajo uporabniki nameščene adblockerje samo na eni napravi, medtem ko pa uporabljajo v praksi več naprav.
- Posted by Damjan Planinc
- On 12.05.2016
0 Comments